Од ноќеска поскапуваат бензините


Акцизата на нафтените деривати ќе се зголеми за три денари, потврдуваат владини извори за Фактор. Предлогот за зголемување на акцизата стаса од Стопанската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Предлогот за изедначување на акцизата на нафтените деривати е за конечно да се стави крај на злоупотребите со екстра лесното гориво што со години се ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Владата одлучи акцизата за нафтените деривати да се се зголеми за три денари, дознава Алсат. Оваа одлука доаѓа по т.н. патка или „барање“ на Стопанската комора ...
| | веќе видена | слични

Новите цени на на нафтените деривати, кои треба да се објават денеска на пладне, ќе бидат во границите на очекуваното, нема да одат нагоре, информираше денеска ...
| | веќе видена | слични
2 копии
14 копии

Претседателот на Регулатотната комисија за енергетика Марко Бислимовски најави дека граѓаните кои се погодени од корона кризата, односно земаат минимални ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тој  во интервју за Радио Слободна Европа, информира дека во текот на следниот месец ќе почнат да пристигнуваат порамнителните сметки за топлинска енергија кои ...
| | веќе видена | слични

Марко Бислимовски, претседсателот на Регулаторнаката комисија за енергетика во интервју за РСЕ рече дека од денеска е донесена официјална одлука граѓаните кои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Неоправдано поскапување на струјата, кое може да влијае на поскапување на другите основни животни производи, велат бизнисмени и економисти со кои разговаравме, ...
сите 263 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 246 | | | веќе видена

Како се ситни времето за конституирање на Собранието и за формирање на нова влада, така се разгорува битката во албанскиот политички блок за тоа кој ќе биде ...
сите 49 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 102 | | | веќе видена

Деветнаесетгодишен скопјанец со „мерцедес“ на ул.„Сирма Војвода“ во Охрид удрил во пешакот М.Т.(58) од Охрид. Жената била префрлена за укажување на лекарска ...
сите 486 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од ноќеска поскапуваат бензините

Од:
До кого (е-маил):
Порака: