Од коронавирусот се погодени 81 процент од работниците ширум светот


Запирањето на деловните активности и другите економски мерки поврзани со ширењето на новиот коронавирус се засегнати 2,7 милијарди работници ширум светот. Во ...
| | веќе видена | слични

Отворени кафулиња и кафеани, но со седење преку една маса, во „денска шема“, отворени кладилници и повторно одење во молови, но проретчено и со дезинфекциски ...
| | веќе видена | слични

Плаќаме царини за репроматеријали кои не се произведуваат во земјава, а такви се 99 отсто од увезените репроматеријали. Тоа значи дека државата ги држи високи ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Директорот на Државниот завод за статистика Апостол Симовски денеска изјави дека во дадената ситуација за очекување е да има пад на БДП, намалување на ...
| | веќе видена | слични

1 5.3.2020 год. - Барањата на компаниите и реалната можност на државата да бидат избалансирани, двете страни ги приближуваат ставовите со преговори 29.3.2020 ...
| | веќе видена | слични

Кризата со коронавирусот го шокираше цел свет и не можевме ниту да замислиме дека пролетта ќе ја пречекаме со маски на лицето и во карантин. Компаниите поради ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорот на Управата за финансиска полиција, Арафат Муареми, и градоначалникот на Опшина Чаир, Висар Ганиу, се во самоизолација затоа што имале контакт со ...
сите 179 | | | веќе видена

Врвот на партијата позитивен на Ковид 19, голем дел во карантин, додека Радмила Шеќеринска не само што не ги почитува мерките за претпазливост, туку и бесрамно ...
сите 269 | | | веќе видена

Во Лондон и во неколку други британски градови синоќа се одржаа протести за поддршка на демонстрациите во САД што избувнаа по смртта на афроамериканецот Џорџ ...
сите 356 | | | веќе видена

Никој од нас, ниту институција, ниту партија, не смее да си дозволи да ги става во конфликт правото на глас и правото на одмор – на ниту еден граѓанин не смее ...
сите 464 | | | веќе видена

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов ...
сите 357 | | | веќе видена

Паричните права од социјална и детска заштита за месец мај ќе бидат предвреме исплатени. Министерството за труд и социјална политика ги известува корисниците ...
сите 102 | | | веќе видена

На помалку од еден месец од завршувањето на карантинот, денеска во Грција започнува петтата фаза од ублажувањето на рестриктивните мерки и постепеното враќање ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од коронавирусот се погодени 81 процент од работниците ширум светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: