Светскиот фудбал ќе го добие првиот милијардер


Кристијано Роналдо дефинитивно ќе биде запамтен како еден од најдобрите фудбалери во историјата. Тој и Лионел Меси водат повеќе од еднодецениска „војна“ за тоа ...
| | веќе видена | слични

Навистина не само што е чудо од фудбалер, Кристијано Роналдо е чудо и од човек. Нема ден да не се спомене уште еднаш неговата хуманост во време на Ковид-19, ...
| | веќе видена | слични

Португалецот, Кристиано Роналдо продолжува да помага. Роналдо е еден од најголемите хуманитарци. Во екот на пандемијата од коронавирусот фудбалот застана, ...
| | веќе видена | слични

Кристијано Роналдо и сите португалски репрезентативци од таборот на актуелниот европски првак се откажаа од половина од премиите што им следуваа од ...
| | веќе видена | слични

Кристијано Роналдо уште еднаш потврди дека има големо срце откако ја предводеше иницијативата на португалските фудбалски репрезентативци за помош на ...
| | веќе видена | слични

Играчот за врска на Јувентус, Арон Рамзи е воодушевен од однесувањето на неговиот соиграч Кристиано Роналдо. Пред сезоната да биде прекината Роналдо постигна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ние како партија првенствено инсистираме да се констатираат оставките на министерот Филипче и заменик министер за здравство, Илир Хасани. Тие двајца веќе ги ...
сите 358 | | | веќе видена

Имињата на 14-те пациенти заразени со коронавирусот кои минатата седмица ги загубија животите за само неколку минути во тетовската модуларна болница, нема да ...
сите 529 | | | веќе видена

- Во Македонија се случуваат пречесто пожари, пречесто се случуваат порази кои што сега чинат и човечки животи. Ако не се понесе одговорност, ако нема веднаш ...
сите 226 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 272 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи и министерката за надворешни работи и дијаспора на Косово, Доника Гeрвала – Шварц денеска потпишаа Договор за ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Светскиот фудбал ќе го добие првиот милијардер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: