Кристијано Роналдо ги поместува границите


Спортинг најави дека ќе му го продолжи договорот на Стефан Ристовски за две години , но и македонскиот репрезентативец ќе се најде на трансфер-пазарот, како и ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата на Kоронавирусот не ги смени плановите на Спортинг Лисабон и клубот останува со намера да му го продолжи договорот на македонскиот десен бек Стефан ...
| | веќе видена | слични

Во времето на коронавирус, фудбалот може да го добие својот прв милијардер. Имено, првиот човек кој, не само од играње, туку и од други активности, може да ...
| | веќе видена | слични

Некогашната нигериска фудбалска ѕвезда Тијани Бабангида даде свое мислење зошто африканските играчи многу често не ги оправдуваат очекувањата од нив по богат ...
| | веќе видена | слични

Фредерико Варандас донесе неочекувана одлука и им соопшти на фудбалерите на Спортинг и на стручниот штаб дека користат 11-дневен одмор, што беше предвиден за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
сите 211 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

„Како Влада покажавме дека навистина можеме и во вакви услови на пандемија, на сериозна здравствена криза, да се организираат фер, демократски, слободни избори ...
сите 244 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ) Али Ахмети и носител на кандидатската листа во Шестата изборна единица го оствари своето гласачко ...
сите 222 | | | веќе видена

Дојде и 15 јули денот кога македонскиот народ може да си го даде својот глас, јас се надевам на убедлива и сигурна победа на ВМРО-ДПМНЕ, може тоа да се види ...
сите 231 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 233 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кристијано Роналдо ги поместува границите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: