Кочоска: Владата порано требаше да разговара со банките за кредитите и помош на граѓаните


Заменик министерката за финансии Гордана Кочоска во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека Владата порано требало да разговара со банките за ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Загрижувачко е немањето слух на институциите, за апелите за помош на стопанственици од разни дејности.За жал властите се фокусирани нивните изјави од типот ...
| | веќе видена | слични

Светска банка ќе одобри 140 милиони евра за Северна Македонија, а земјата е близу и до добивање на итен заем од 176 милиони евра од Меѓународниот Монетарен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменик министерката за финансии, Гордана Димитриеска Кочоска во изјава за КУРИР порачува дека Владата требаше без двоумење да ги субвенционира и мартовските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сведоци сме дека секојдневно по стотици работници, па и повеќе се пуштаат дома и остануваат без приходи. Само во угостителството проценките се дека од ...
| | веќе видена | слични

Уште не стивнуваат реакциите откако Владата донесе одлука како една од антикризните мерки да биде намалување на платите само на избраните и именуваните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Надлежните институции, државата, граѓаните, сите ние се бориме секојдневно со невидливиот непријател, за заштита на најважното здравјето на граѓаните. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Утрово, министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче се сретнал со семејството на Емилија Динева и градоначалникот на општина Дојран Анго Ангов. „На ...
сите 285 | | | веќе видена

Владата до крајот на неделата, според најавите, треба да направи проценка дали е потребно прогласување нова вонредна состојба.Тековната вонредна состојба што ...
сите 470 | | | веќе видена

Нова искра во односите меѓу Бугарија и Русија предизвика рускиот патријарх Кирил со именувањето на светите браќа Кирил и Методиј како словенски учители при ...
сите 197 | | | веќе видена

Да не се промовираат мерки чие спроведување е во тек и со кои јавноста е веќе запознаена, како и мерки кои не се непосредно поврзани со санирање на последиците ...
сите 236 | | | веќе видена

Владата попладнево на седница усвои и прецизен протокол за постапување при влез на сите македонски државјани во земјава, согласно кој задолжителен државен ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кочоска: Владата порано требаше да разговара со банките за кредитите и помош на граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: