Мицевски: Власта под итно да се повлече од медиумската војна со микро и малите стопанственици и да понуди реална помош


Загрижувачко е немањето слух на институциите, за апелите за помош на стопанственици од разни дејности.За жал властите се фокусирани нивните изјави од типот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Економските мерки се само алиби мерки на власта и не значат никаква помош, туку продлабочување на економската криза. Македонската економијата колабира а власта ...
| | веќе видена | слични

Додека во ова тешко време целата држава, сите граѓани се соочуваат со најголемата здравствена и економска криза во поновата историја, ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Христијан Мицкоски и ВМРО ДПМНЕ не се откажуваат од лагите и деструктивното однесување и во време на сериозна здравствена криза и натаму пласираат лажни вести ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Аматеризмот на власта и економската неукост која ја имаат предизвика 140.000 граѓани да останат времено без работа. Над половина од работниците во ...
| | веќе видена | слични

Над половина од работниците во угостителството останаа без своите работни места. Таканаречената помош која ја нудат за надомест во делот на плати не е доволна ...
| | веќе видена | слични

Лажните вести и обидите за манипулација на граѓаните и во време на најголема здравствена и економска криза останува во агендата на делување на ВМРО-ДПМНЕ. ...
| | веќе видена | слични

Copy - paste соопштенија Copy - paste лаги. Има ли некој во СДСМ или спам ги пушта истите мејлови со лаги!? СДСМ ги врти истите лаги истиот текст секој ден, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според најновите податоци на Институтот за јавно здравје, досега во земјава од коронавирусот се починати 151 пациент. Таа институција ги објави најновите ...
сите 556 | | | веќе видена

Три дена главна тема во медиумите е што јадел лидерот на опозицијата во кафеана. Поразително, коментира Драган Ковачки, кандидат за пратеник од редовите на ...
сите 210 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, кој заедно со својата сопруга и 3 месечното бебенце, пред три дена беа хоспитализирани, поради корона вирусот, се во ...
сите 152 | | | веќе видена

Неколку километри оддалечени, со различни аршини од владата, Скопје и околијата живеат во два различни светови. Скопаката наслеба Чаир која има најмногу жители ...
сите 174 | | | веќе видена

„Негативна“, ова го објави на својот фејсбук профил новинарката Душица Мрѓа, откако гостин во нејзината телевизиска емисија беше потпретседателот на СДСМ, ...
сите 272 | | | веќе видена

Градоначалникот на Лос Анџелес, Ерик Гарсети, изјави дека од синоќа се укинува полицискиот час што во градот беше воведен од минатата недела. Полицискиот час ...
сите 185 | | | веќе видена

Професорката Мирјана Најчевска им порачува на Албанците во земјава дека треба на следниве избори да го столчат ДУИ, а ако не ќе останат заглавени на подолг ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицевски: Власта под итно да се повлече од медиумската војна со микро и малите стопанственици и да понуди реална помош

Од:
До кого (е-маил):
Порака: