Вархељ: ЕУ и Западен Балкан заедно во борбата против коронавирусот

Еврокомесарот за проширување, Оливер Вархељ изјави дека сите партнери на ЕУ од Западен Балкан го потврдиле нивното учество во Договорот за заеднички набавки ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Хрватското претседателство со Европската Унија поради ширењето на вирусот ковид-19 го одложи самитот меѓу земјите на ЕУ и западниот Балкан кој беше планиран за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерот на опозициската Алијанса за иднината на Косово (ААК), поранешниот премиер Рамуш Харадинај, ја критикува денешната одлука на Европската унија да го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Високиот претставник за надворешна политика на ЕУ, Жосеп Борел, изрази увереност дека новиот специјален претставник за западниот Балкан ќе му биде од голема ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот косовски премиер Рамуш Харадинај рече дека со назначувањето на Мирослав Лајчак за специјален претставник за дијалогот меѓу Косово и Србија, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Советот на Европа го назначи Мирослав Лајчак за специјален претставник на ЕУ за дијалогот меѓу Белград и Приштина и за други регионални прашања во Западен ...
| | веќе видена | слични

Новиот специјален претставник веднаш ја презема должностаНекогашниот премиер на Косово Рамуш Харадинај оценил дека ЕУ го успорува процесот со именување на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Службата за надворешни работи на ЕУ соопшти дека Мирослав Лајчак и официјално е назначен за специјален претставник на ЕУ за дијалогот Белград – Приштина како и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче вечерва на прес - конференција потврди дека потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, неговата сопруга и малолетната ...
сите 410 | | | веќе видена

Мерките за ограничено движење за време на претстојниот продолжен викенд во Скопје ги предлагаме за сите општини, бидејќи градот практично е една функционална ...
сите 286 | | | веќе видена

Се надевам дека конечно и на последните скептици ќе им стане јасно дека вирусот не е шега. Вирусот нема да замине додека сите не прифатиме дека претставува ...
сите 160 | | | веќе видена

По сознанија дека некои од хотелите ќе ги отворат вратите за гостите, инспекторите од Државниот пазарен инспекторат, уште синоќа излегоа на терен и поднесоа ...
сите 262 | | | веќе видена

Тој вели дека е завршен голем дел од работата како што се кандидатските листи на партиите, редните броеви на гласачкото ливче, но и јавниот увид на списокот ...
сите 285 | | | веќе видена

Американскиот секретар за одбрана, Марк Еспер, изјави дека не го поддржува предлогот на претседателот Доналд Трамп за активирање на Законот за ангажирање на ...
сите 336 | | | веќе видена

Обвинението против уапсениот полицаец Дерек Човин, кој беше снимен како со колено го притиска вратот на Флојд, е променето во убиство од втор степен Главниот ...
сите 241 | | | веќе видена

Режисерот Борис Дамовски на својот фејсбук профил вечерва го посочи нееднаквиот аршин кон лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски и првиот човек на ...
сите 129 | | | веќе видена

Полупразни или целосно празни се угостителските објекти во Кавадарци. Угостителите алармираат дека ограниченото работење може да стави клуч на врата на нивните ...
сите 250 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вархељ: ЕУ и Западен Балкан заедно во борбата против коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: