Медицинска сестра од Куманово која работи на клиниката за пулмологија позитивна на коронавирус


Во врска случајот во Охридската болница, министерот за здравство Филипче истакна дека таму е завршен увидот од Државниот санитарен и здравствен инспекторат, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Општинскиот штаб за заштита и спасување од Куманово, бара од здравствените институции времено затварање на Гинеколошко-акушерското одделение во болницата во ...
| | веќе видена | слични

– Барање до Министерство за здравство и Комисија за заразни болести времено да се затвори Гинеколошко-акушерско одделение во Општа болница Куманово, поради ...
| | веќе видена | слични

Општинскиот штаб за заштита и спасување на Куманово бара привремено да биде затворено гинеколошкото одделение во ЈЗУ Општа болница во Куманово. Бројот на ...
| | веќе видена | слични

Уште шест лица, вработени во кумановската болница се заразени со коронавирус, објави . Нивните позитивни резултати пристигнале денеска, а се работи за ...
| | веќе видена | слични

Шестмина нови заболени од корона вирус се вработени во кумановската болница. Нивните позитивни резултати пристигнале денеска а се работи за медицински сестри ...
| | веќе видена | слични

Од Здравствен дом Куманово велат дека овој период откако е во ек коронакризата, Брзата помош кадровски е засилена, а деновиве од Владата добиле уште едно ...
| | веќе видена | слични

Веќе четири и пол часа од стапување на сила на мерката која во работните денови ќе почнува од 16 часот.. Канал 5 и попладнето направи обиколка низ главниот ...
| | веќе видена | слични

Стапи на сила најстрогата мерка досега, полицискиот час, кој почна во 16 часот и така ќе биде во сите работни денови.. Како и дел од државните институции, и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Што се случува со коронавирусот во Македонија е прашањето кое често се поставува последниве недели од кога почна да се зголемува бројот на новозаразени по ...
сите 236 | | | веќе видена

Етика за млади Луѓето ги слават оние што му се посветиле на добродетелството на образованието на другите. Меѓу нив ги изделуваат и посебно ги одбележуваат оние ...
сите 199 | | | веќе видена

„Македонското здравство реагираше навремено и добро се справи со пандемијата со коронавирусот.Состојбата со епидемијата на коронавирусот е под контрола. Бројот ...
сите 264 | | | веќе видена

Нека одговори Заев или нека покаже каде прочитал дека СЗО вели дека новиот бран на корона ќе биде август или септември? За две недели 335 заболени, пред две ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Медицинска сестра од Куманово која работи на клиниката за пулмологија позитивна на коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: