Шеикот прошета низ Чаршијата и седна на десетка со кромид

Во дводневна посета на Македонија беше еден од најбогатите луѓе на светот, Емирот од Катар Хамад бин Калифа ал Тани. Како таков нормално е тој да има раскошен ...
| | веќе видена | слични

Емирот од Катар, кој е еден од најбогатите луѓе на светот очигледно е љубител на убави и брзи автомобили. Во видеото ќе можете да видите само дел од неговиот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Директорката на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова, во гостувањето во „Стадион“ на Канал 77, рече дека ...
сите 360 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев прими делегација на Сојузот на борците, предводена од претседателот на главниот одбор на сојузот, Никола Стојаноски, придружуван од ...
сите 152 | | | веќе видена

Состанотот на Заедничката мешовита комисија заврши со минимален напредок, е размислувањето на Бугарија откако таму се вратија членовите од бугарска страна во ...
сите 455 | | | веќе видена

Во град во источна Кина, властите започнаа експериментална програма за вакцинација против коронавирус, иако вакцината не ја помина последната фаза од ...
сите 142 | | | веќе видена

Следната недела во земјава треба да пристигне пратката од 4.000 брзи ковид тестови. Пет компании чии тестови имаат зелено светло од СЗО се во игра за од нив да ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шеикот прошета низ Чаршијата и седна на десетка со кромид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: