Исповед на доктор од Шпанија: „Морам да ги исклучам од апарати сите над 65 години“


Мадрид и Лондон се двата европски града кои ќе доживеат поцрно сценарио дури од Ломбардија. Во моментов тие се соочуваат со најтешки размери на пандеијата на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Кина веќе прогласи крај на епидемијата со коронавирусот, а сега од оваа земја доаѓааат уште добри вести. Околу 92 проценти од заразените со новиот коронавирус ...
| | веќе видена | слични

Во Кина речиси 92 отсто од заразените пациенти од коронавирус оздравиле, при што тој број во последниве седмици се големува, изјавил официјално претставникот ...
| | веќе видена | слични

Епидемијата на коронавирус во Кина е завршена, соопшти официјалниот претставник на Комитетот за здравствени прашања Ми Фенг. Како изгледала борбата на оваа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претставници на британската влада тврдат дека Кина шири дезинформации за сериозноста на епидемијата на коронавирус во својата земја, јави „Мејл“, пренесува ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Кина која беше прва на удар од епидемијата на коронавирусот, по голема и тешка борба, го порази Ковид-19. Ширењето на коронавирусот на територијата на Кина е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Техничкиот премиер Оливер Спасовски по состанокот на Советот за безбедност посочи дека институциите мора да превземат одговорност и за парламентарните избори ...
сите 480 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 308 | | | веќе видена

„Ние сме единствената земја во светот која веќе го живее новиот бран на Ковид 19 вирусот кој е последица на лошо менаџирање и политички притисок на еден човек. ...
сите 502 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден епидемиолозите бележат повеќе од двојно зголемување на бројот на заболени од Ковид-19 за разика од претходниот кога беа регистрирани ...
сите 355 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 104 | | | веќе видена

Некои патници од Европа наскоро ќе можат да патуваат во Соединетите држави, изјави американскиот претседател Доналд Трамп. Тој рече дека САД планираат да се ...
сите 165 | | | веќе видена

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Исповед на доктор од Шпанија: „Морам да ги исклучам од апарати сите над 65 години“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: