Околу 92 отсто од заразените со Ковид-19 се излекувани

Во Албанија регистрирани се нови 17 случаи позитивни на Ковид-19 со што вкупната бројка се зголеми на 400. „Во последното деноноќие тестирани се 236 сомнителни ...
| | веќе видена | слични

Ги замолувам сите граѓани кои се движат во текот на денот во урбаните центри да не го прават тоа без овластување! Огромното мнозинство е супер коректно и така ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во Албанија, во последните 24 часа регстрирани се шест новозаразени со коронавирус, од тестираните 182 сомнителни случаи. Бројот на новозаразени денес е најмал ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Американската амбасадорка во Тирана, Јури Ким ја пофали соработката меѓу албанскиот претседател Илир Мета, премиерот Еди Рама и лидерот на демократите, Љуљзим ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Албанија попладнево почина уште еден пациент заразен од Ковид-19,со што вкупната бројка се зголеми на 22 лица. Починатиот е 90-годишно лице, кое во ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии
6 копии

Во Албанија дијагностицирани се нови 28 случаи со „Ковид-19“, меѓу нив и едно дете, со што официјалната бројка на заразени со овој опасен вирус се зголеми на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ние сме носители на напредок, развојна економија, просперитетна држава, рече носителката на изборната единица 2 Сања Лукаревска од коалицијата „Можеме”, која ...
сите 319 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, се обрати пред жителите на Кривогаштани, на кои им ја претстави изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ за ...
сите 285 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 131 | | | веќе видена

Доколу Договорот за добрососедство со Бугарија се почитува не очекувам модификации на потпишаниот документ – вели во интервју за тв 24 Илахан Ќучук ...
сите 231 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Околу 92 отсто од заразените со Ковид-19 се излекувани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: