Изолација во домот на Тоти: Сега јас играм во одбрана

Познатата актерка веројатно има многу таленти, но во сликарството откри неверојатен талент со кој би можела да има одлична кариера! Многу познати личности ...
| | веќе видена | слични

Пејачката, виолинистка и професор на ФМУ Андријана Јаневска, во овие моменти на домашна изолација ужива во друштво на своето семејство, сопруот Гино и синовите ...
| | веќе видена | слични

Две недели вонредна состојба, изолација, самоизолација... Коронавирусот иако невидлив, се „гледа„ насекаде. За сите, оваа ситуација е нешто ново и мораме да се ...
| | веќе видена | слични

Во овој период на самоизолација, ѕиркаме во домовите на нашите сограѓани, познати, непознати и помалку познати и ги прашуваме како им минуваат деновите ним и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Веќе на сите нѝ е добро познато што се случува, дека ситуацијата е сериозна и дека мора да се почитуваат воведените мерки од владата, за што побрзо да заврши ...
| | веќе видена | слични

Целиот свет е во изолација (или барем би требало да биде), а со цел да се зачува сопственото здравје и здравјето на другите и што побрзо да се надмине ...
| | веќе видена | слични

Останато

Двајца пациенти позитивни на Ковид-19 починаа од компликации поради инфекцијата, дознава Алсат. Според Алсат едниот од починатите е од Скопје, а другиот од ...
сите 763 | | | веќе видена

Кире Наумов, директорот на Развојната банка на Северна Македонија, очекува следната недела до засегнатите претпријатија-апликанти да се исплатат првите ...
сите 308 | | | веќе видена

Градоначалникот на Струмица Коста Јаневски, доцна синоќа се обрати до струмичани со, како што рече, најголема молба да ги почитуваат мерките за заштита од ...
сите 155 | | | веќе видена

Бројот на заразени од коронавирусот во земјава продолжува да расте. Меѓу новозаразените е и еден новинар кој неодамна ги интервјуирал лидерот на СДСМ и лидерот ...
сите 188 | | | веќе видена

Се уште се чекаат резултатите од 16-мината вработени на детското одделение од Кочани кои биле во контакт со четиримесечното бебе за кое вчера се потврди дека е ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изолација во домот на Тоти: Сега јас играм во одбрана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: