Османи: Се прават напори за враќање на нашите граѓани од странство

2 копии

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи на денешната прес-конфернеција истакна дека властите прават напори за договарање на чартер летови за ...
| | веќе видена | слични
11 копии
8 копии

Институтот за јавно здравје од денеска ќе ја доставува статистиката на денот за бројот на новозаболени до 15 часот, по што Министерството за здравство ќе ...
| | веќе видена | слични

Од Министерството за здравство информираат дека е зголемен обемот на работа и информации и е сè поголем бројот на тестирања во повеќе лаборатории кои ги ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство од денеска секој ден во 15 часот ќе испраќа нови информации за ситуацијата со коронавирусот во нашава земја, откако претходно ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Институтот за јавно здравје од утре, 31 март, ќе ја доставува статистиката на денот за бројот на новозаболени до 15 часот, за што веднаш ќе пратиме информација ...
| | веќе видена | слични

-Правиме огромни напори навремено, транспарентно и точно да ја известуваме јавноста и да комуницираме со медиумите. Во овие моменти е неопходно е да имаме ...
| | веќе видена | слични
4 копии

– Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи вечерва нагласи дека потребно е да се стави крај на разликите во преговарачкиот процес меѓу позиција и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг го најави дневниот ред на утрешниот министерски совет, кој за првпат ќе се одржи на видео-конференција ...
сите 359 | | | веќе видена

Парични казни ќе добијат екс директорката на Охридската општа болница и инфектолозите поради утврдени пропусти во случајот со 66 годишната пациентка од ...
сите 266 | | | веќе видена

По повод објавените информации во медиумите за примена на мерки за помош на економијата преку интервенција во вториот столб од пензискиот систем на Република ...
сите 207 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе 38 предлози за казнени налози против вкупно 43 лица за непостапување според здравствените прописи за ...
сите 308 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ќе достави две мерки до владата, порача на прес-конференцијата претседателот на партијата Христијан Мицкоски. Апелираме на рационализација на ...
сите 94 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи: Се прават напори за враќање на нашите граѓани од странство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: