Синдикатот за здравство ќе купува маски за здравствените установи

Заштитни маски за вработените во јавните здравствени установи ќе обезбеди Самостојниот синдикат за здравство, од каде информираат дека, дел од тие маски ќе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Конкурсот за „Награда од Европската Унија за истражувачко новинарство“ се одложува за подоцна оваа година, објави денеска Самостојниот синдикат на новинари и ...
| | веќе видена | слични

Конкурсот за „Награда од Европската Унија за истражувачко новинарство“ се одложува за подоцна оваа година.Поради новонастанатата ситуација со пандемијата и ...
| | веќе видена | слични

Црвениот аларм светна откако заразата се појави и кај луѓе кои се здравствени работници, полицајци, но и припадници на армијата.. Здравствените работници им се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче, на прес-конференцијата на која што заедно со претседателот на Владата Оливер Спасовски и со д-р Владимир Микиќ од ...
сите 622 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 192 | | | веќе видена

Владата упати задолженија со насоки и препораки до институциите, економските оператори и граѓаните, а со кои го прецизира спроведувањето на Одлуката со која од ...
сите 216 | | | веќе видена

Три лица ноќеска починаа од компликации предизвикани од вирусот Ковид-19, дознава Алсат.Едниот од починатите е од Кочани, а двајца се од Тетово.Со ова, ...
сите 516 | | | веќе видена

Регистрирани се 63 случаи на заболување меѓу здравствени работници, објави вечерва Институтот за јавно здравје (ИЈЗ). Пријавени се вкупно 15 нови случаи на ...
сите 146 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска оствари средба со унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто кој беше на еднодневна посета на нашата земја и ...
сите 135 | | | веќе видена

Почна со работа владиниот кол центар за компаниите и за граѓаните, кои со повик на бројот 02/324-8040, ќе можат да ги добијат сите информации за економските и ...
сите 409 | | | веќе видена

На дебатата најавени се обраќања на претседателот на државата Стево Пендаровски, техничкиот премиер Оливер Спасовски и шефот на канцеларијата за врски на НАТО ...
сите 199 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче во неколку наврати потенцираше дека се вршат голем број на тестирања, односно дека досега се направени помеѓу 4000 и 5000 ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Синдикатот за здравство ќе купува маски за здравствените установи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: