Синдикатот за здравство ќе купува маски за здравствените установи

Заштитни маски за вработените во јавните здравствени установи ќе обезбеди Самостојниот синдикат за здравство, од каде информираат дека, дел од тие маски ќе ...
| | веќе видена | слични

Конкурсот за „Награда од Европската Унија за истражувачко новинарство“ се одложува за подоцна оваа година.Поради новонастанатата ситуација со пандемијата и ...
| | веќе видена | слични

Црвениот аларм светна откако заразата се појави и кај луѓе кои се здравствени работници, полицајци, но и припадници на армијата.. Здравствените работници им се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во градот Дебар епидемиолошката состоја и по повеќе од еден месец е стабилна. Во општата болница нема пациенти кои имаат симптоми на коронавирусот, соопшти ...
сите 556 | | | веќе видена

Владата на денешната седница донесе одлука со која oд утре целосно престанува да важи Одлуката за ограничување на движењето на граѓаните, соопшти министерот за ...
сите 214 | | | веќе видена

Етика за млади Луѓето ги слават оние што му се посветиле на добродетелството на образованието на другите. Меѓу нив ги изделуваат и посебно ги одбележуваат оние ...
сите 199 | | | веќе видена

Во случај на зголемување на бројот на заразени со вирусот КОВИД-19 повторно ќе бидат воведени рестриктивните мерки што ги укина денеска Владата, предупредува ...
сите 295 | | | веќе видена

Да не се промовираат мерки чие спроведување е во тек и со кои јавноста е веќе запознаена, како и мерки кои не се непосредно поврзани со санирање на последиците ...
сите 216 | | | веќе видена

Прилепчанец пријавил во полиција дека сопругата го нападнала и повредила со остар предмет, а сопругата пак еден час подоцна, во истата станица пријавила дека ...
сите 468 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Синдикатот за здравство ќе купува маски за здравствените установи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: