TikTok донира 10 милиони долари за борба против пандемијата

Коронавирусот од многумина направи херои, но многумина ги направи многу себични. „Ова се моите топ 20 ‘корона идиоти’. Зар не е смешно дека во исто време се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Скопје, 10 април 2020 (Inpress) – Забраната за движење на населението денеска почнува од 16:00 часот и ќе трае до понеделник до 05:00 часот. Со ова почнува 61 ...
сите 535 | | | веќе видена

Четворица пациенти позитивни на Ковид-19 се лекуваат на штипското Инфективно одделение, по двајца од Штип и Кочани, а од завчера на Клиниката за инфективни ...
сите 418 | | | веќе видена

Загрижувачко е немањето слух на институциите, за апелите за помош на стопанственици од разни дејности.За жал властите се фокусирани нивните изјави од типот ...
сите 181 | | | веќе видена

Самостојното дејствување на инспекторите доведува кон ризик за несовесно работење, што беше и докажано со судски пресуди. Илустративен е случајот од октомври ...
сите 221 | | | веќе видена

Се уште се чекаат резултатите од 16-мината вработени на детското одделение од Кочани кои биле во контакт со четиримесечното бебе за кое вчера се потврди дека е ...
сите 44 | | | веќе видена

И покрај постојаното заострување на мерките, МВР секојдневно информира за прекршувања на полицискиот час Заострениот полициски час, кој почнува пет часа порано ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

TikTok донира 10 милиони долари за борба против пандемијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: