Пирс Морган остро ги нападна ѕвездите кои профитираат од коронавирусот


Коронавирусот од многумина направи херои, но многумина ги направи многу себични. „Ова се моите топ 20 ‘корона идиоти’. Зар не е смешно дека во исто време се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пол МекKартни, Елтон Џон, Еди Ведер, Стиви Вондер и други го потврдија своето учество во специјалниот ТВ проект посветен на славење на работата на ...
| | веќе видена | слични

Поп пејачката изјави дека таа и организацијата „Глобален граѓанин“ веќе собрале 35 милиони долари за Светската здравствена организација Лејди Гага најави ...
| | веќе видена | слични

Требаше да се случи глобална пандемија и цел свет да застане за конечно да се освестиме за само-наметнатата важност на прилично неважниот слој од глобалното ...
| | веќе видена | слични

Пол Макартни, Стиви Вондер, „Грин деј“, Аланис Морисет, Андреа Бочели, Крис Мартин од „Колдплеј“, Еди Ведер од „Прл Џем“, Елтон Џон, Кит Урбан, Били Ајлиш и ...
| | веќе видена | слични

“Славните и богатите очајнички се трудат да докажат дека сите сме еднакви во текот на кризата – всушност кризата покажа колку е тоа далеку од реалноста”, ...
| | веќе видена | слични

 Со оглед на тоа што Евровизија 2020 е откажана заради корона вирусот, отсега секој петок ќе се организираат домашни концерти со евровизиски ѕвезди. Овој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од утре и официјално ќе биде укинат полицискиот час, пред малку на прес конференција информираше пред малку премиерот Оливер Спасовски. Од четврток отпочнуваат ...
сите 332 | | | веќе видена

Датумот на изборите е детерминиран со уредбата со законска сила која има важење до завршување на вонредната состојба. Во оној момент кога ќе заврши вонредната ...
сите 393 | | | веќе видена

Владата на денешната седница донесе одлука со која oд утре целосно престанува да важи Одлуката за ограничување на движењето на граѓаните, соопшти министерот за ...
сите 234 | | | веќе видена

Етика за млади Луѓето ги слават оние што му се посветиле на добродетелството на образованието на другите. Меѓу нив ги изделуваат и посебно ги одбележуваат оние ...
сите 200 | | | веќе видена

Да не се промовираат мерки чие спроведување е во тек и со кои јавноста е веќе запознаена, како и мерки кои не се непосредно поврзани со санирање на последиците ...
сите 227 | | | веќе видена

Намалениот морталитет, леталитет којшто ги следи европските и светските трендови е еден од факторите што не натера да размислуваме за олабавување на ...
сите 257 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пирс Морган остро ги нападна ѕвездите кои профитираат од коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: