Мартенс: По кризата сакаме да играме водечка улога во преструктуирањето на глобалните синџири на добавувачи


Директорот на Делегацијата на германското стопанство во земјава Патрик Мартенс ги потсетува компаниите членки дека стартуваше почетниот сигнал за отпочнување ...
| | веќе видена | слични

Занаетчиите бараат Владата да најде начин финснсиски да им помогне и ним, бидејќи во спротивно ќе бидат принудени да престанат со работа. Велат дека ги ...
| | веќе видена | слични

Во овие кризни моменти, обично владите и банките ги имаат главните аргументи за евентуално санирање на претпоставените последици од Коронавирусот врз ...
| | веќе видена | слични

Македонската економија веќе трпи огромни последици од коронавирусот и дури и со најавеното задолжување од 600 милиони евра од странство, и со стотина милиони ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За транспортерите – благодарам, за мерките – итност, за компаниите надеж дека Владата ќе ги искористи сите ресурси на државата за да ги одржи во живот, без ...
| | веќе видена | слични

Потребни се храбри и брзи потези за да се спаси стопанството, а со тоа и државата, сметаат стопанствениците. Бизнисот бара државата што поскоро да вбризга пари ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска на прес-конференција изјави дека во Куманово интензивно се работело, земени се материјали, и рано е да се каже ...
сите 583 | | | веќе видена

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 235 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Заврши увидот на Државниот санитарен и здравствен инспекторат во охридската Општа болница при што се детектирани ...
сите 159 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 143 | | | веќе видена

Благодетите од НАТО членството и од почетокот на пристапните преговори со ЕУ граѓаните ги гледаат и во борбата против корона вирусот. Се гледа од каде ни доаѓа ...
сите 506 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 32-ра седница на која беше разгледан и усвоен вториот пакет економски мерки за справување ...
сите 230 | | | веќе видена

Донесени се важни одлуки, државата ги спасува работните места на граѓаните. Драго ми е што денеска Владата на Македонија прифати и усвои голем дел од ...
сите 273 | | | веќе видена

Здравствени власти ги зајакнуваат капацитетите на Инфективната клиника, каде веќе дел од расположливите кревети се пополнети. Со помош на Армијата се ...
сите 142 | | | веќе видена

Повеќето граѓани на Србија, или барем оние кои се мобилни корисници, вечерва добија драматични СМС-пораки за состојбата со епидемијата на коронавирус во таа ...
сите 832 | | | веќе видена

Врвен приоритет на Владата е здравјето и животот на граѓаните и затоа голем дел од ресурсите ги насочуваме кон заштита на луѓето и намалување на ризикот од ...
сите 347 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мартенс: По кризата сакаме да играме водечка улога во преструктуирањето на глобалните синџири на добавувачи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: