На Мерцедес не му треба помош од државата

Поради пандемијата на коронавирус на светот му се заканува глобален недостиг на кондоми, известуваат претставниците на најголемиот светски производител на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Во овој момент се изработува решението кое ќе бара законска измена со цел породилното отсуство да се продолжи, затоа што на мајките на кои им завршува во овој ...
сите 748 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје вчера попладне поднесе предлог за издавање казнен налог против уште три лица поднесе, заради „Непостапување според ...
сите 293 | | | веќе видена

Многу е тешко за економските аналитичари, вклучително и за меѓународните финансиски институции, да ги предвидат случувањата за време на кризата со епидемијата ...
сите 154 | | | веќе видена

-Медицинскиот персонал немаше заштитна опрема, а ние пациентите немавме ниту сапун, вели жена од Козле во телефонско сведоштво за телевизија Алфа. Ги опишува ...
сите 153 | | | веќе видена

Донесени се важни одлуки, државата ги спасува работните места на граѓаните и обезбедува приход за секој човек! Преку конкретни мерки за зачувување на секое ...
сите 432 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На Мерцедес не му треба помош од државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: