Али Ахмети: Да не се чепка во џебот на граѓаните

3 копии

Зоран Заев во три наврати најавуваше кратење на платите на административците. Неговиот план за минимална плата на цел државен апарат од 14.500 денари, наиде на ...
| | веќе видена | слични

Државниот секретар во Министерството за здравство со чудно барање од граѓаните. Функционерот на СДСМ Владимир Милошев бара тие во себе да му се заблагодарат на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Лидерот на ДУИ Али Ахмети е однесен во самоизолација во својата куќа во кичевско Зајас. Фотографијата на Ахмети од самоизолација ја објави на Фејсбук неговиот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „Обнова на Македонија“, денеска заедно со останатите опозициски партии Алијанса и Алтернатива и Левица, поднесе ...
сите 342 | | | веќе видена

НЕМА ПОЛИЦИСКИ ЧАС Претседателот на Комисијата за заразни болести, д-р. Жарко Караџовски на денешната заедничка прес-конференција со министерот за здравство, ...
сите 350 | | | веќе видена

Во Штип на следните градоначалнички избори се брани Македонија, тоа не се обични избори и затоа ги повикувам штипјани да излезат и заедно во првите редови да ...
сите 138 | | | веќе видена

-Корупцијата секако дека е нотирана и во последниот извештај на ЕК со соодветни низа на препораки, меѓутоа поставувањето токму на вицепремиер кој што има ...
сите 139 | | | веќе видена

Есенскиот бран на Ковид -19 зема се поголем замав. Бројот на заболени расте, а државите воведуваат порестриктивни мерки во обид да го спречат ширењето на ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Али Ахмети: Да не се чепка во џебот на граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: