Корона-криза: Расте побарувачката за марихуана во САД


6 копии

Њујоршките власти почнале да користат импровизирани мртовечници за да се изборат со порастот на бројот на смртни случаи од коронавирусот. Последен пат кога во ...
| | веќе видена | слични

Веста беше соопштена од Си-Ен-Ен, која обезбеди информации од медицинскиот центар во Бостон, женската болница во Бригам и општата болница Масачусетс, кои се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Сопствениците на продавниците за оружје никогаш порано не виделе такво зголемување на продажбата на оружје на Флорида, како сега откако коронавирусот се шири ...
| | веќе видена | слични

Сопствениците на продавници никогаш не виделе таков пораст на продажба на оружје на Флорида, како сега кога коронавирусот се шири во земјата, а кој не бил ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Речиси 44 отсто од вработените во хотелите во САД или околу четири милиони луѓе би можеле да останат без работа поради новиот коронавирус, предупреди ...
| | веќе видена | слични

Речиси 44 отсто од вработените во хотелите во САД би можеле да останат без работа поради новиот коронавирус. Најголеми последици и загуби, според првиот човек ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Подобро сите да стиснеме заби два месеци, со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Вака лидерот на ...
сите 547 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на коронавирус во земјата, објави министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил. Тој ...
сите 557 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Граѓаните се загрижени бидејќи Владата нема јасен план и стратегија за справување со економскмите последици како резултат на пандемијата на коронавирусот, ...
сите 185 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 399 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 576 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Корона-криза: Расте побарувачката за марихуана во САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: