Заев вели дека предлогот за кратење на платите бил изваден од контекст


6 копии

Подобро сите да стиснеме заби два месеци, со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Вака лидерот на ...
| | веќе видена | слични

Во интервју за Фактор, претседател на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Зоран Заев искрено говори дека поради кризата, во буџетот на земјава се очекува ...
| | веќе видена | слични

Сега треба сите да стиснеме заби два месеца со цел секој да може да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите. Вака бившиот ...
| | веќе видена | слични

КСС е премногу загрижен од рестриктивните мерки кои ги предлага една од партиите на власт (СДСМ) како и предвидувањата на министерот за здравство Венко ...
| | веќе видена | слични

Зоран Заев, претседателот на СДСМ, во денешното интервју за „Фактор“ вели дека предлогот на владеачката партија за кратењето на платите во јавниот сектор за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски вчера на прес конференција искажа подготвеност да ги понуди сите свои ресурси и програми за државата и граѓаните ...
| | веќе видена | слични

Интервју со Абдулменаф Беџети, академик и поранешен министер за финансии за најавените економски мерки од страна на лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Беџети нуди ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на коронавирус во земјата, објави министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил. Тој ...
сите 557 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Граѓаните се загрижени бидејќи Владата нема јасен план и стратегија за справување со економскмите последици како резултат на пандемијата на коронавирусот, ...
сите 185 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 399 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 576 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев вели дека предлогот за кратење на платите бил изваден од контекст

Од:
До кого (е-маил):
Порака: