Заев на утрински брифинг: Солидарност мој народе, побогатите да платат повеќе и да дадат најголем придонес за надминување на кризата


Повикувам на солидарност кај граѓаните, во вакви услови на здравствена и економска криза. Секако најбогатите треба да дадат најголем придонес за надминување на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Донесени се важни одлуки, државата ги спасува работните места на граѓаните и обезбедува приход за секој човек! Преку конкретни мерки за зачувување на секое ...
| | веќе видена | слични

„Најпрво ги субвенцонираме погодените компании со 50 отсто од придонесите за вработените, а дополнително дадовме и кредитни линии со 0 отсто каматна стапка, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владините мерки за справување со екомомската криза од коронавирусот се насочени кон стопанството, но многу повеќе кон работниците, да ги задржат работните ...
| | веќе видена | слични

Конфузни и без никакви пресметки – вака од ВМРО ДПМНЕ ги нарекуваат економските мерки за помош на бизнисот и граѓаните кои се погодени од корона кризата. Од ...
| | веќе видена | слични

Пакетот економски мерки кој вчера техничкиот премиер на владата на Република Македонија го промовираше како спас на економијата, која е на колена поради ...
| | веќе видена | слични

Владината одлука е хумана и со голема доза на солидарност се вели во денешната реакција на Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и ...
| | веќе видена | слични

Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженијата на граѓани на РМ (УПОЗ) ја поздравува одлуката на Владата и вториот сет мерки затоа ...
| | веќе видена | слични

Преку конкретни мерки за зачувување на секое работно место и директна помош за сите граѓани, за работниците, за стопанството ќе ја надминеме економската криза, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кардиолозите советуваат дека срцевите заболувања го зголемуваат ризикот при пандемија на КОВИД 19 и токму навремените информации и препораките се силно оружје ...
сите 427 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе Предлог за издавање казнен налог против еден обвинет за кривично дело – ...
сите 504 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто На средбата, на која се ...
сите 147 | | | веќе видена

Како резултат на пандемијата со коронавирус и воведениот полициски час, Општина Карпош објавува Јавен повик и пријава за онлајн работа и достава на продукти од ...
сите 217 | | | веќе видена

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 150 | | | веќе видена

Угостителите од сите градови во земјата кои по стапувањето на сила на уредбата на државата и мерките за заштита од вирусната инфекција не работат, соопштија ...
сите 257 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев на утрински брифинг: Солидарност мој народе, побогатите да платат повеќе и да дадат најголем придонес за надминување на кризата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: