Филхармонија почнува со онлајн емитување на дел од своите концерти


– Домот на култура од Кавадарци преку интернет ги носи своите театарски претстави во домовите на сите љубители на културата и уметноста, во време на ...
| | веќе видена | слични

Кризата со корона вирусот сериозно ја загрозува егзистенцијата на уметниците и културните работници од независната сцена. Поради тоа, од независната сцена ...
| | веќе видена | слични

Виктор Илиевски, директорот на Македонска филхармонија во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ потврди дека голем број концерти се одложени за јули и август. ...
| | веќе видена | слични

Иницијативата „Културата е насловна страна на секое општество” со поддршка на Синдикатот на културата на и Асоцијацијата ЈАДРО до Владата и Град Скопје поднесе ...
| | веќе видена | слични

Останато

По повеќе дена преговори, Белгија ја објави својата листа на дозволени дестинации за своите граѓани, Македонија не спаѓа во нив, јави дописничката на МИА од ...
сите 260 | | | веќе видена

Одзивот на гласањето на 15 јули можеби нема да биде како на претходни избори кога се движел над 65 проценти, но ќе биде доволен за да бидат кредибилни ...
сите 530 | | | веќе видена

Скопје, 9. јули 2020 (Inpress) – Во болниците има доволен капацитет за сместување ковид пациенти, а празна е и модуларната болница. Повторно има под 100 ...
сите 163 | | | веќе видена

Со Зоран Заев ниту сум се договарал, ниту имам договор. Прв пат слушнав за такво нешто од разговорот кој го објавија некои портали, каде што се споменува моето ...
сите 121 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Оливер Спасовски денеска ја прими амбасадорката на Сојузна Република Германија, Анке Гизела Холштајн и ѝ изрази честитки за ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филхармонија почнува со онлајн емитување на дел од своите концерти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: