Илиевски: На јутјуб каналот на филхармонија ги објавуваме сите наши концерти, уметноста постои заради публиката (ВИДЕО)


Виктор Илиевски, директорот на Македонска филхармонија во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ потврди дека голем број концерти се одложени за јули и август. ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Шуто Оризари, Курто Дудуш во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ брифираше за состојбата во оваа општина. -Работиме според препораките на ...
| | веќе видена | слични

Бојана Атанасова, магистер по јавно здравје и поранешен шеф на кабинет на министерот за здравство Венко Филипче во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ ...
| | веќе видена | слични

Владимир Мартиновски, поет, раскажувач, есеист, теоретичар, преведувач во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ зборуваше за интересот и заложбата на студентите ...
| | веќе видена | слични

-Дебар на 13 март беше прогласан како кризно подрачје. Вирусот беше импортиран од Италија. Луѓето ги почитуваат мерките од Владата, добро ги знаат опасностите ...
| | веќе видена | слични

-Боговиње со Коронавирусот се справува исто како и цел свет. Дел од вработените работат дома. Како кризен штаб имаме секојдневни средби и ги почитуваме ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Неготино Тони Делков во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ брифираше за состојбата во општината. -Со цел справување со КОВИД-19 општина ...
| | веќе видена | слични

-Мерките кои вчера ги донесе Владата во себе проектираат краткорочност на кризата и така и треба да се гледаат. Доколку ги гледаме мерките особено во делот кај ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Валандово Перо Костадинов во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ зборуваше за состојбата во општина Валандово. -Сите надлежни институции ...
| | веќе видена | слични

Блерим Беџети, градоначалникот на Сарај во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ изјави дека се почитуваат мерките за заштита предложени од Владата. -Немаме ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Носителот на листа на коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ во Изборната единица 3, Игор Јанушев денеска ја посети Општината Македонска Каменица од каде што ...
сите 365 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска заедно со носителот на кандидатската листа за пратеници во Втората изборна единица Владо Мисајловски ја ...
сите 276 | | | веќе видена

Владата нема добиено препорака од Комисијата за заразни болести, ниту има донесено одлука за затворање на границите со Србија и Косово, потврди денеска ...
сите 243 | | | веќе видена

Здружението за надворешна и меѓународна политика Совет на амбасадори денеска преку соопштение ја поздрави веста дека Европската комисија ја доставила до ...
сите 254 | | | веќе видена

Кандидатот на ДУИ за премиер Насер Зибери денеска во паркот Чаир се сретна со младите на кои им ги презентираше младинските политики и заложби за првите 100 ...
сите 204 | | | веќе видена

Ветувања за правна држава, нулта корупција, повисоки плати, вложувања во здравството, инфраструктурата, економијата и земјоделството, испорачаа политичките ...
сите 209 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Илиевски: На јутјуб каналот на филхармонија ги објавуваме сите наши концерти, уметноста постои заради публиката (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: