Донаторска акција на ракометни дресови во Битола, собрани 60.000 денари

3 копии

Битолчани собраа 60.000 ден откупувајќи ги на аукција дресовите на ракометарите на Еурофарм Пелистер како дел од донаторската акција на Ротаракт клубот Битола ...
| | веќе видена | слични

Поголемиот број делегати на Собранието на РФМ сметаат дека клубовите кои настапуваат во СЕХА-лигата, Вардар и Пелистер Еурофарм неизбежно треба да се вратат во ...
| | веќе видена | слични

Ракометниот клуб Еурофарм Пелистер на социјалната мрежа „фејсбук“ соопшти дека натпреварот од суперлигата, против Работнички ќе биде одигран без публика. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Здравствениот систем во земјава е подготвен да прими многу поголем број пациенти отколку што сега се третираат во болниците, а спремен е и за пикот на ...
сите 727 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 286 | | | веќе видена

По покана на генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, министерот за надворешни работи, Никола Димитров, првпат ќе ја претставува Република Северна ...
сите 318 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе 38 предлози за казнени налози против вкупно 43 лица за непостапување според здравствените прописи за ...
сите 282 | | | веќе видена

Една текстилна компанија од Прилеп е затворена и сите вработени се ставени во cамозилација поради зapaза со кopoна вирус на една 59 годишна вработена. ...
сите 142 | | | веќе видена

Секој работодавач да добие по 50 отсто од бруто трошоците по вработен, а дел од парите од приватните пензиски друштва, државата да ги пренасочи во првиот ...
сите 502 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Донаторска акција на ракометни дресови во Битола, собрани 60.000 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: