(Видео) САД: Добил отказ во пивара, се вратил со пиштол и убил петмина колеги


Поранешен вработен во пивара на САД уби најмалку пет лица, а потоа се самоубил, јавуваат американските медиуми.Шестмина загинаа, вклучувајќи го и напаѓачот, ...
| | веќе видена | слични

Две лица загинаа, а едно е тешко повредено во семејна трагедија којашто се случи утринава во семејна куќа во близина на Живиница кај Тузла, Босна и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во фабриката имало повеќе од 1.000 вработени во моментот на нападот, а директорите на компанијата присуствувале на годишната конференција во Тексас. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Северна Македонија стана 30-та земја-членка на НАТО. Кои се бенефитите од пристапувањето, за земјата и за НАТО? Ова е голем ден, историски ден за Северна ...
сите 226 | | | веќе видена

И покрај тоа што вчера ДЗСИ утврди прекршувања во работата на дежурниот лекар Инфективното одделение од Охрид тврди дека 66 годишната пациентка од струшко која ...
сите 158 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 194 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, по денешните економски мерки што ги објави Владата искоментира дека сепак поголемиот дел од неговите предлози биле ...
сите 302 | | | веќе видена

Здравствени власти ги зајакнуваат капацитетите на Инфективната клиника, каде веќе дел од расположливите кревети се пополнети. Со помош на Армијата се ...
сите 233 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе предлози за издавање казнен налог против девет лица за непостапување според здравствените прописи за време на ...
сите 291 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) САД: Добил отказ во пивара, се вратил со пиштол и убил петмина колеги

Од:
До кого (е-маил):
Порака: