Стабилни приходи: Стопанска банка Битола одработи со добивка

Градски Трговски Центар А.Д. Скопје до Берзата го достави финансискиот извештај. Што може да се види од билансот на успех? Во него се наведува дека во текот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Добри резултати во двете дејности, во осигурувањето и управувањето со имот Според неревидираните податоци профитот пред оданочување на Групацијата Триглав во ...
| | веќе видена | слични

Во периодот од 01.01.2019 до 31.12.2019 година Стопанска банка АД скопје оствари нето добивка за финансиската година во износ од 2.371.129 илјади денари, што е ...
| | веќе видена | слични

Во услови на тековното економско окружување и конкурентните услови на пазарот, Стопанска банка АД – Скопје (во натамошниот текст СБ) уште еднаш успеа да донесе ...
| | веќе видена | слични

*Еднократни трошоци и трошоци за отпремнина се исклучени **Влијанието на залихите и трошоците за отпремнина се исклучени Достигнувањата на ОКТА во четвртиот ...
| | веќе видена | слични

Достигнувањата на ОКТА во четвртиот квартал го поддржа заокружувањето на многу стабилна 2019 година, целосно оправдувајќи ја стратегијата што компанијата ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев, претседателот на СДСМ, во денешното интервју за „Фактор“ вели дека предлогот на владеачката партија за кратењето на платите во јавниот сектор за ...
сите 387 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа се регистрирани 18 нови случаи на коронавирус во земјата, објави министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил. Тој ...
сите 566 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 399 | | | веќе видена

Стабилна е безбедносната состојба на подрачјето на општините Дебар и Центар Жупа, каде е прогласена кризна состојба, информира МВР.Во рамките на предвидените ...
сите 367 | | | веќе видена

Една од жртвите е 31 годишен скопјанец. Нови 18 заразени во државата. Министерот Филипче предупредува дека бројките на заразени и жртви ќе растат. Директорката ...
сите 316 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стабилни приходи: Стопанска банка Битола одработи со добивка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: