И падна ли круната на Стопанска банка Скопје?

Иако можат да бидат и повеќе од среќни и задоволни од профитите што лани ги остварија, македонските банкари, генерално, сепак немаат причини да отворат ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии
2 копии

Бојан Јовановски останува во истражниот затвор „Скопје“, бидејќи Апелациониот суд ја отфрли неговата жалба и гаранцијата од над 140.000 евра која ја нудеше за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерката на Нов Зеланд, Џакинда Ардерн, изјави дека е ужасната од смртта на Џорџ Флојд, изразувајќи задоволство што граѓаните на нејзината земја изразија ...
сите 408 | | | веќе видена

Речиси една недела мина откако по посебени протоколи угостителските објекти ги отворија вратите за посетителите, но според тоа што може да се забележи повеќето ...
сите 287 | | | веќе видена

Со засега двајца од повисоките функционери во партијата заразени, технички премиер повторно приморан да седи дома, сите кандидати од цела изборна единица во ...
сите 158 | | | веќе видена

Да се оди на избори или не прашање е сега. Шекспировата дилема во македонски услови на пандемија се наметнува поради зголемениот број на заболени и починати од ...
сите 504 | | | веќе видена

Француските угостители се подготвуваат за повторно отворање на нивните локали, предвидено со втората фаза за излегување од изолацијата воведена поради ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И падна ли круната на Стопанска банка Скопје?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: