Прв предизборен ТВ Дуел на Заев и Мицкоски во петок на Канал 5


3 копии

Реализацијата на државните инвестиции во Република Македонија целосно потфрли, согласно објавените податоци на Министерството за финансии. Продолжува рекордно ...
| | веќе видена | слични

Лидерите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и Христијан Мицкоски, се убедени дека ќе бидат победници на предвремените парламентарни избори на 12 април, но ја ...
| | веќе видена | слични

Иако поминаа повеќе од 24 часа од ТВ дуелот помеѓу Христијан Мицкоски и Зоран Заев, од СДСМ очигледно се уште не можат да се помират со бледото издание на ...
| | веќе видена | слични

Паричникот од луксузниот моден бренд „Луј Витон“ кој вчера за време на ТВ дебатата Христијан Мицкоски сакаше да му го подари на екс премиерот Зоран Заев, ...
| | веќе видена | слични

На крај на ТВ дуелот во петокот помеѓу лидерите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев одби да прими подарок - паричник „Луј Витон“ од Христијан Мицкоски. „Фокус“ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Го прашавме министерот за здравство Венко Филипче за тоа дали новите бројки на заразени и како што и тој рече непочитувањето на мерките од страна на дел од ...
сите 541 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 308 | | | веќе видена

Техничкиот премиер Оливер Спасовски по состанокот на Советот за безбедност посочи дека институциите мора да превземат одговорност и за парламентарните избори ...
сите 502 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден епидемиолозите бележат повеќе од двојно зголемување на бројот на заболени од Ковид-19 за разика од претходниот кога беа регистрирани ...
сите 355 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 105 | | | веќе видена

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прв предизборен ТВ Дуел на Заев и Мицкоски во петок на Канал 5

Од:
До кого (е-маил):
Порака: