Треба ли да се раздава храна за Задушница - ШТО ВЕЛИ ЦРКВАТА

Во рамките на редовните хуманитарни активности на неколку членови на „Спона“ и организацијата „Срби за Срби“ од Белград, сакајќи да ја посетат црквата „Св. ...
| | веќе видена | слични

На социјалните медиуми се коментира фотографија од гробишта во Србија , каде што гробот е буквално исполнет со храна. Гробот е покриен со разни јадења , од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Српската православна црква и нејзините верници минатата недела одбележаа Голема зимска задушница, денот кога се оди на гробишта или во црква, се палат свеќи и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 262 | | | веќе видена

Министерството за здравство како невистинити ги оцени информациите што ги сподели во интервју за Канал 5 телевизија претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 162 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 288 | | | веќе видена

Македонија 2025, невладината организација во која членуваат бизнисмени од дијаспората и менаџери од државава, во осврт на новит сет мерки од Владата денеска ...
сите 152 | | | веќе видена

Адмиралот Џејмс Фого, командант на Здружената команда на НАТО во Неапол, и посака добредојде на нашата земја. -Ми претставува голема чест да и посакам ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Треба ли да се раздава храна за Задушница - ШТО ВЕЛИ ЦРКВАТА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: