Finance Think: Забрза просечниот раст на платите, просекот за 2019 година е 25.213 денари


Просечната плата во 2019 година изнесува 25.213 денари и бележи раст од 3,9 отсто што се должи на порастот на минималната плата и зголемените плати во јавниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

За помалку од три години, преку одговорни и успешни економски политики СДСМ успеа да ја извади државата од финансискиот колапс во кој беше заглавена. Денес, ...
| | веќе видена | слични

Денес, официјалните податоци го  потврдуваат сериозниот  исчекор на економски план. Платите растат во сите сектори, имаме рекордно високи странски инвестиции, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тоа е доказ дека граѓаните ги препознаваат реформите и мерките кои ги враќаат парите назад кај граѓаните, истакна потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски. ...
| | веќе видена | слични

Демократската унија за интеграција е и е за брз, одржлив и инклузивен економски развој за економски развој да го подобри квалитетот на животот на граѓаните и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заев денес се обиде уште еднаш да ја изманипулира македонската јавност и граѓаните со празни и нереални ветувања без никаква одговорност. Тој денес вети ...
| | веќе видена | слични

Сто илјади нови работни места во нов цел четиригодишен мандат вети денеска лидерот на СДСМ Зоран Заев, претставувајќи ја економската програма во пресрет на ...
| | веќе видена | слични

Денеска на прес конференција претседателот на СДСМ Зоран Заев ги соопшти економските мерки од нивната програма за наредните четири години. „До крајот на ...
| | веќе видена | слични

Изминативе две и пол години имавме навистина обемна агенда во делот на финансиите и економијата и со задоволство можам да кажаме дека веќе на среден рок се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се зголемува бројот на дневни тестирања, се отвараат нови пунктови. Клиниката за кожни болести се враќа во погон. Заводот за рехабилитација ќе се затвори. ...
сите 517 | | | веќе видена

Уредбата со законска сила со која треба да биде укинато годишното финансирање на политичките партии, односно оние 4,5 милиони евра кои треба да им се исплатат ...
сите 256 | | | веќе видена

Охрид, 30. март 2020 (Inpress) – Основното јавно обвинителство од Охрид, до надлежниот суд во Охрид, достави предлог за издавање казнен налог против едно лице ...
сите 259 | | | веќе видена

Македонското знаме, од денеска, заедно со знамињата на останатите 29 членки на Алијансата, се вее пред седиштето на НАТО во Брисел. Ова е историски момент за ...
сите 308 | | | веќе видена

Конфедерација на слободни синдикати на Македонија предлага анти кризни мерки за борба против ковид -19, нивното соопштение ви го пренесуваме во целост: ...
сите 185 | | | веќе видена

Во сите држави од регионот властите воведоа слични мерки околу ограничувањето на движењето за спречување на ширењето на коронавирусот. Полициски час нема во ...
сите 161 | | | веќе видена

Невидено е до сега и нечуено, хуманитарните акции кои ги организира било која Влада во светот да бидат платени и на терет на оние кои што им се даваат. Откако ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Finance Think: Забрза просечниот раст на платите, просекот за 2019 година е 25.213 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: