Нова бонбона бизнис: Владата во заминување го продава Тиквешко езеро


7 копии

На повидок е нов бонбона бизнис. Ова е огромен скандал. СДСМ на 50-тина дена пред избори го раскрчмува Тиквешко езеро и целиот воден фонд на Црна Река. Власта ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии

„Заев и Владата во заминување ја распродаваат државата, овој пат стигнаа и до новиот бонбона-бизнис – продажба на Тиквешкото Езеро. Бонбона-бизнисот со ...
| | веќе видена | слични

Нов обид за изградба на хидроеелектраната Чебрен. По десетина неуспешни тендери до сега, повторно е објавен меѓународен јавен повик, но овој пат проектот би се ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот советник во министерството за финансии, Бранимир Јовановиќна социјалната мрежа прашува дали проектот за хидроцентралата „Чебрен“ ќе го добие фирма ...
| | веќе видена | слични

Бранимир Јовановиќ, кој беше дел од тимот на поранешниот министер за финансии Драган Тевдовски го критикуваше Оглас за јавно-приватно партнерство за ...
| | веќе видена | слични

Оглас за јавно-приватно партнерство за хидроцентралата „Чебрен”, или во превод – распродажба на националните природни богатства. Уште да видиме кои фирми ќе ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Словенија нема да воведува нови рестриктивни мерки за движењето на граѓаните, најави министерот за внатрешни работи Алеш Хојс.Како што јави дописникот на МИА ...
сите 324 | | | веќе видена

Еврокомесарот за соседство и проширување Оливер Вархеји, во интервју за „ 360 степени “, не ја прифаќа тезата што денеска се појави во дел од печатот во ...
сите 402 | | | веќе видена

Според статистиката на Министерството за внатрешни работи во текот на изминатово деноноќие на територијата на државата по однос на непочитување на забраната за ...
сите 599 | | | веќе видена

Владатa објави јавен повик за организирање на авионски превоз за враќање на 915 македонски државјани од Германија.Предмет на овој јавен повик е организирање ...
сите 234 | | | веќе видена

Се продолжува важноста на претходно обезбедените потврди на име на родителот корисник на мерката за ослободување од работа поради грижа за дете со навршена ...
сите 116 | | | веќе видена

Претседателот на француската Федерација на болници, Фредерик Валето изјави дека најваројатно бројот на починати од новиот коронавирус е многу поголем отколку ...
сите 439 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нова бонбона бизнис: Владата во заминување го продава Тиквешко езеро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: