Германија испраќа уште една пратка помош за Кина

2 копии

Шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ денеска во Пекинг се сретна со својот кинески колега, министерот за надворешни работи, Ванг Ји, наведува српското ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Еден од водечките универзитети во Австралија соопшти денеска дека им нуди на кинеските студенти по 1.500 австралиски долари доколку патуваат низ трета земја, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Монголија до 30 март ги затвори сите свои училишта со цел да го спречи ширењето на коронавирусот во земјата, соопшти денеска владата, јавија британските ...
| | веќе видена | слични

Вирусот, што е сличен на грипот, кај нивниот јужен сосед – Кина, веќе ја предизивка смртта на повеќе од 2.000 лица, додаваат британските меидуми. Иако во ...
| | веќе видена | слични

Останато

И тестот на Заев, кој пристигнал половина час пред редовната прес-конференција на министерот Филипче, е негативен, но и тој следејќи ги мерките ќе оди во ...
сите 398 | | | веќе видена

И Зоран Заев и Христијан Мицкоски се негативни на тестовите за коронавирус откако беа тестирани поради контакт со новинарот и уредник во Канал 5 ТВ, Гоце ...
сите 180 | | | веќе видена

Викендов за време на полицискиот час на територијата на Општина Аеродром ќе работат следниве маркети и ресторани, кои ќе примаат нарачки и ќе вршат достава:1. ...
сите 274 | | | веќе видена

Од денес, 8 април почнуваат да важат новите правила за ограничувања на движењето за граѓаните на територијата на целата држава, за време на работните денови и ...
сите 146 | | | веќе видена

Штипското основно јавно обвинителство поднесе предлог за казна за едно лице поради непостапување според здравствените прописи за време на епидемија.Според ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германија испраќа уште една пратка помош за Кина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: