На Кинезите им е забранет влез во Русија до 20 февруари

2 копии

Шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ денеска во Пекинг се сретна со својот кинески колега, министерот за надворешни работи, Ванг Ји, наведува српското ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Еден од водечките универзитети во Австралија соопшти денеска дека им нуди на кинеските студенти по 1.500 австралиски долари доколку патуваат низ трета земја, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Монголија до 30 март ги затвори сите свои училишта со цел да го спречи ширењето на коронавирусот во земјата, соопшти денеска владата, јавија британските ...
| | веќе видена | слични

Вирусот, што е сличен на грипот, кај нивниот јужен сосед – Кина, веќе ја предизивка смртта на повеќе од 2.000 лица, додаваат британските меидуми. Иако во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче на својот официјален фејсбук профил наведе дека иако е сѐ уште рано било што да заклучуваме, линеарниот раст на заболени ...
сите 535 | | | веќе видена

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 256 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 120 | | | веќе видена

Северна Македонија стана 30-та земја-членка на НАТО. Кои се бенефитите од пристапувањето, за земјата и за НАТО? Ова е голем ден, историски ден за Северна ...
сите 362 | | | веќе видена

Невидено е до сега и нечуено, хуманитарните акции кои ги организира било која Влада во светот да бидат платени и на терет на оние кои што им се даваат. Откако ...
сите 249 | | | веќе видена

Во сите држави од регионот властите воведоа слични мерки околу ограничувањето на движењето за спречување на ширењето на коронавирусот. Полициски час нема во ...
сите 86 | | | веќе видена

Вкупно 14 угостителски објекти се затворени во периодот од 24 часа, од 7 часот вчера до 7 часот изутринава на подрачјето на Тетово бидејќи работеле спротивно ...
сите 349 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На Кинезите им е забранет влез во Русија до 20 февруари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: