Gorenje: Дизајниран за да ви го олесни животот. Веќе 70 години

4 копии

Останато

По високата стапка на смртност во Македонија од 2,8 % која е највисока од земјите во регионот, последнава недела во земјава умирал по еден човек на секој саат ...
сите 62 | | | веќе видена

Денеска е прв ден кризна состојба во државава, откако Владата вчера ја прогласи на територија на цела држава. Досега кризна состојба, кога почна пандемијата, ...
сите 317 | | | веќе видена

Адвокатот Тони Менкиноски и правен застапник на „Македонскиот клуб за Етничка толеранција во Бугарија“ вели дека Бугарија ја има „промашено темата со ветото за ...
сите 960 | | | веќе видена

Дознавме дека Пендаровски по рецептот на измамникот Заев станал претседател на државата со криминал, наместо крокодилски солзи одговорност. Целата јавност ...
сите 104 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ, по објавувањето на денешните ковид-бројки, соопшти дека има многу причини министерот Венко Филипче до утре да поднесе оставка. Денеска ...
сите 99 | | | веќе видена

На Инфективното одделение во Клиничката болница-Штип пристигнаа првите брзи тестови за ковид-19. Со нив ќе се тестираат сите оние на кои им е неопходно – ...
сите 192 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска, денеска се сретна со претставниците на Полио Плус –движење против хендикеп.На средбата ...
сите 224 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Gorenje: Дизајниран за да ви го олесни животот. Веќе 70 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: