(Видео) Јавноста исклучена од судењето на заканувачот Јакимовски, пресудата ќе биде изречена следната недела


Судот по предлог на обвинителката Наташа Сарамандова ја исклучи јавноста од судењето за заканувачот Емил Јакимовски бидејќи информациите што ќе се изнесуваат ...
| | веќе видена | слични
7 копии

На денешното рочиште за убиството на Пино Секондо, таткото на обвинетата Ангела, Златко Ѓорѓиевски, сведочеше како сведок на одбраната. Обвинителката Лидија ...
| | веќе видена | слични

Како сведок на денешното рочиште за убиството на Пино Секондо беше повикан таткото на обвинетата Ангела, Златко Ѓорѓиевски. Тој рече дека Ангела е дете како и ...
| | веќе видена | слични

Зад затворени врати во судницата и без медиумите и роднините психијатар пред судијката ја објаснуваше здравствената состојба на обвинеиот Емил Јакимовски за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Земјите кои имаат широко распространета програма за вакцинирање со БСЖ имаат стапка на смртност од коронавирус речиси шест пати пониска од нациите коишто не ја ...
сите 195 | | | веќе видена

Четири лица од Берово, членови на едно семејство се обинети дека свесно го прекршиле полицискиот час во текот на викендот.И покрај тоа што знаеле за мерките ...
сите 225 | | | веќе видена

Министерот Наќе Чулев денеска во име на Министерството за внатрешни работи предаде заштитна опрема и средства за три јавни здравствени установи. Донацијата се ...
сите 97 | | | веќе видена

-Локалните штабови се исклучително значајни за справувањето со КОВИД 19, особено во руралните средини, истакна Османи кој воедно е и главен координатор на ...
сите 66 | | | веќе видена

На онлајн конференцијата наречена „Борба против COVID-19 со технологија“, Huawei се пофали со технолошки решенија кои, како што посочуваат од компанијата, ...
сите 21 | | | веќе видена

И покрај постојаното заострување на мерките, МВР секојдневно информира за прекршувања на полицискиот час Заострениот полициски час, кој почнува пет часа порано ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Јавноста исклучена од судењето на заканувачот Јакимовски, пресудата ќе биде изречена следната недела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: