Завршна обука за користење на платформата МВП


3 копии
5 копии

Инвестиции во енергетски ефикасни училишта, болници, општински згради, згради на централна власт, инвестирање во обновливи извори на енергија кај здравствените ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Целта на планирањето во енергетиката е да се обезбеди електрична енергија со прифатлива цена за граѓаните и чие производство нема да биде штетнo за животната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сите политики на Владата во овој сектор одат кон тоа да се постигне енергетска ефикасност, конкурентност на пазарот, заштита на здравјето, конекции во регионот ...
| | веќе видена | слични

Вие имате многу повеќе сонце отколку во Германија, а тоа е обновлив извор на енергија, со огромен потенцијал, што може да го користите многу повеќе, заедно со ...
| | веќе видена | слични

Ова го истакна Ева Елерајт, директорка на Фондацијата Фридрих Еберт на канцеларијата во Скопје, на тематската трибина Агенда – Енергетика 20-24, во ...
| | веќе видена | слични

Овие документи преставуваат клучни во остварувањето на целите на државата во полето на енергетиката. Законските решенија и Стратегијата носат намалени сметки ...
| | веќе видена | слични

Останато

Статистиката не ја прави реалноста, статистика ја регистрира реалноста, тоа е нашата обврска и тоа мора да го направиме, порачува директорот на Државниот завод ...
сите 450 | | | веќе видена

По новата блокада за почеток на преговорите на Македонија со ЕУ и последите најави дека сега акцентот е ставен на акцискиот план за спроведување на Договорот ...
сите 312 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 223 | | | веќе видена

-Мора да се изрази благодарност до граѓаните коишто ги почитуваат превентивните мерки. Навистина немаше значаен број на собири за новогодишните празници. Сега ...
сите 128 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 161 | | | веќе видена

Руската полиција го уапси опозицискиот политичар Алексеј Навални на аеродромот во „Шереметјево“ во Москва, веднаш откако тој слета со авион од Германија, ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Завршна обука за користење на платформата МВП

Од:
До кого (е-маил):
Порака: