Завршна обука за користење на платформата МВП


3 копии
5 копии

Инвестиции во енергетски ефикасни училишта, болници, општински згради, згради на централна власт, инвестирање во обновливи извори на енергија кај здравствените ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Целта на планирањето во енергетиката е да се обезбеди електрична енергија со прифатлива цена за граѓаните и чие производство нема да биде штетнo за животната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сите политики на Владата во овој сектор одат кон тоа да се постигне енергетска ефикасност, конкурентност на пазарот, заштита на здравјето, конекции во регионот ...
| | веќе видена | слични

Вие имате многу повеќе сонце отколку во Германија, а тоа е обновлив извор на енергија, со огромен потенцијал, што може да го користите многу повеќе, заедно со ...
| | веќе видена | слични

Ова го истакна Ева Елерајт, директорка на Фондацијата Фридрих Еберт на канцеларијата во Скопје, на тематската трибина Агенда – Енергетика 20-24, во ...
| | веќе видена | слични

Овие документи преставуваат клучни во остварувањето на целите на државата во полето на енергетиката. Законските решенија и Стратегијата носат намалени сметки ...
| | веќе видена | слични

Останато

-Добра вест е што од денеска од Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје се испишани 9 пациенти (8 од Дебар и 1 од Скопје) кои на два ...
сите 823 | | | веќе видена

Три часа чекавме болна жена во критична состојба приклучена на кислород да биде примена на лекување во охридското инфективно одделение ,не излегоа да ја ...
сите 151 | | | веќе видена

Наум Стоилковски портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил сподели статус поврзан со јавното откажување на ВМРО-ДПМНЕ од буџетското ...
сите 405 | | | веќе видена

Скоро сите регионални медиуми денеска пренесоа дека македонското знаме е подигнато во седиштето на НАТО во Брисел. „Северна Македонија ги користи механизмите ...
сите 220 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Битола денеска до Основниот суд Битола поднесе предлози за определување казнени налози против вкупно 20 лица, сите обвинети за ...
сите 253 | | | веќе видена

Невидено е до сега и нечуено, хуманитарните акции кои ги организира било која Влада во светот да бидат платени и на терет на оние кои што им се даваат. Откако ...
сите 134 | | | веќе видена

САД имаат најголем број случаи на инфицирани во целиот свет Во Шпанија денеска се регистрирани 812 нови смртни случаи од коронавирусот, додека со повеќе од ...
сите 594 | | | веќе видена

Во сите држави од регионот властите воведоа слични мерки околу ограничувањето на движењето за спречување на ширењето на коронавирусот. Полициски час нема во ...
сите 108 | | | веќе видена

До вчера бројот на лица вработени во ЈП Национални шуми, коишто се позитивни на корона вирус се искачи на пет. Од нив едно лице е од Кавадарци, додека пак ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Завршна обука за користење на платформата МВП

Од:
До кого (е-маил):
Порака: