Нова ТВ дознава: Методологијата за проширување на ЕУ на 5 февруари


2 копии
5 копии

Новата методологија не треба да го спречува процесот на проширување на Европската Унија и почнувањето преговори за членство со Македонија и Албанија, изјави ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Обновување на косовскиот дијалог и можноста за назначување специјален пратеник на ЕУ за разговоите меѓу Белград и Приштина беа во фокусот на денешните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на Европскиот Парламент Давид Сасоли оцени дека и покрај излегувањето на Велика Британија од ЕУ, за земјите кои сакаат да се приклучат на Унијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ЕУ треба да ги преразгледа некои политики на кандидатите за членство во Унијата, изјави турскиот министер за надворешни работи Мевлут Чавушоглу на заедничката ...
| | веќе видена | слични

Захариева изјави дека за време на денешната средба со нејзиниот турски колега, меѓу останатото, е разгледана новата методологија за проширување на ЕУ. Таа ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Европскиот Парламент очекува отпочнување на преговорите со Македонија и Албанија, истакна претседателот на Европскиот Парламент, Давид Сасоли на прес – ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 256 | | | веќе видена

Северна Македонија стана 30-та земја-членка на НАТО. Кои се бенефитите од пристапувањето, за земјата и за НАТО? Ова е голем ден, историски ден за Северна ...
сите 358 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Куманово поднесе Предлог за издавање казнен налог против две лица, обвинети за кривично дело Непостапување според здравствените ...
сите 273 | | | веќе видена

Интервју со Џевдет Хајредини, поранешен министер за финансии, за најавените економски мерки од страна на лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Беџети нуди прецизни ...
сите 199 | | | веќе видена

Невидено е до сега и нечуено, хуманитарните акции кои ги организира било која Влада во светот да бидат платени и на терет на оние кои што им се даваат. Откако ...
сите 249 | | | веќе видена

Во сите држави од регионот властите воведоа слични мерки околу ограничувањето на движењето за спречување на ширењето на коронавирусот. Полициски час нема во ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нова ТВ дознава: Методологијата за проширување на ЕУ на 5 февруари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: