Ослободителни пресуди за петмина обвинети во случајот „Шпион“

6 копии

Отсуството на сведокот Ресмије Аземи од Германија повторно го одложи рочиштето за предметот „Титаник 3“ за 19 февруари. Сведокот на 20 декември минатата година ...
| | веќе видена | слични

Сведокот на 20 декември минатата година преку меил го известила Судот дека од здравствени причини нема да може да патува следната половина од  годината. ...
| | веќе видена | слични

Судијката Марија Клетничка на денешното рочиште информираше дека сведокот Ресмије Аземи е запознаена со писмата и поканите на испратени од Судот. -Воедно и од ...
| | веќе видена | слични

Одложено е судењето за „Титаник 3“, каде се обвинети функционерите на ДУИ, Ејуп Алими и Исмет Гури, а причина е што еден од главните сведоци го извести судот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Денес на рочиштето за предметот „Насилство во Центар“ свој исказ дадоа 4 обвинети меѓу кои и Миле Јанакиески и Даниела Рангелова. Четворица обвинети со факти и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кризата со пасошите нема да заврши на денот кога ќе пристигнат 100 илјади примероци од Германија. Во моментот за патна исправа чекаат над 20.000 граѓани но се ...
сите 201 | | | веќе видена

Факти на денот: 1. Зоран Заев фатен во криминал диктира пресуди на Врховен суд. 2. Зоран Заев тргувал со 8-те пратеници, фатен како им ветува паѓање на случаи. ...
сите 284 | | | веќе видена

Вчера вечер во 22.30 часот на крстосница од бул.Браќа Ѓиноски и ул.Никола Парапунов во Гостивар се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ослободителни пресуди за петмина обвинети во случајот „Шпион“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: