Костадинов: Без Преспанскиот договор не беше можен влез во НАТО

2 копии
2 копии

Пратеникот Хари Локвенец денеска уште еднаш побара од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ да го гласаат Законот за одбрана. Обвини, како што кажа, дека опозициската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Преспанскиот договор е веќе завршена работа и неосновани и нереални се најавите за негова ревизија или поништување по предвремените парламентарни избори ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот задолжен за дијаспора, Едмонд Адеми, се пофали дека СДСМ е втора по рејтинг партија кај етничките Албанци во Македонија и дека поддршката за оваа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Факти на денот: 1. Република Македонија во изминатиов период пропушти шанса да отвори нови работни места преку привлекување странски инвестиции. Државата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кризата со пасошите нема да заврши на денот кога ќе пристигнат 100 илјади примероци од Германија. Во моментот за патна исправа чекаат над 20.000 граѓани но се ...
сите 198 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски од неговата теренска посета на струмичкиот регион истакна дека аудиото кое денес беше објавено, само ја ...
сите 164 | | | веќе видена

Факти на денот: 1. Зоран Заев фатен во криминал диктира пресуди на Врховен суд. 2. Зоран Заев тргувал со 8-те пратеници, фатен како им ветува паѓање на случаи. ...
сите 227 | | | веќе видена

Вчера вечер во 22.30 часот на крстосница од бул.Браќа Ѓиноски и ул.Никола Парапунов во Гостивар се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило ...
сите 122 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 103 | | | веќе видена

Битолчанец кој се наоѓа на „стоп листа“ со мерка „апси“ вчера бил лишен од слобода на граничниот премин „Меѓународен Аеродром“. Од МВР соопштија дека вчера во ...
сите 187 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Костадинов: Без Преспанскиот договор не беше можен влез во НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: