Старџен: Добивме мандат за референдум за независност на Шкотска


6 копии
7 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска изјави дека Србија сака да гради добри односи со Хрватска, но дека од никој нема да трпи понижување. На ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Британскиот премиер Борис Џонсон им служеше божиќен ручек на британските трупи за време на посетата на мисијата на НАТО во Естонија. Џонсон ја посети воената ...
| | веќе видена | слични

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска за време на посетата на мисијата на НАТО во Естонија им служеше празничен ручек на британските војници и им посака ...
| | веќе видена | слични

За време  на посетата на воената база близу Талин, Џонсон им посака Среќен Божиќ додека ги делеше нивните оброци. Околу 850 британски војници се стационирани ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, ...
сите 340 | | | веќе видена

Словенија пред дуелот со Норвешка последен од главната фаза ја доби најдобрата информација. Љубомир Врањеш и неговите избраници се пласираа во полуфиналето и ...
сите 240 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ се заканува со поништување на Д оговорот од П респа , а со тоа директно го загрозува нашето членство во НАТО , како и нашата интеграција во ЕУ, вели ...
сите 191 | | | веќе видена

Адвокатите на Орце Камчев ја дополниле понудената гаранција во жалбата пред Апелациониот суд од кој бараат да му ги врати одземените пасоши на осомничениот во ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Старџен: Добивме мандат за референдум за независност на Шкотска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: