Пазарот на вештачка интелигенција во Кина ќе вреди 12 милијарди долари до 2023 година

Пазарот за вештачка интелигенција во Кина се очекува да достигне 11,9 милијарди американски долари до 2023 година, според неодамна објавена „бела книга“. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Се предвидува кинескиот пазар на вештачка интелигенција да достигне 11,9 милијарди американски долари до 2023 година, наведено е во новото издание на Белата ...
| | веќе видена | слични

Системот за препознавање на лица како мерка на безбедност би требало да понуди поголема безбедност. Ова за жал не е случај. Компанијата Kneron работи со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, ...
сите 359 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Кривична пријава против јавниот обвинител Љубомир Јовески беше поднесена денеска поради неговото одбивање да ја отстрани поранешната специјална обвинителка ...
сите 57 | | | веќе видена

Факти на денот : 1.       Република Македонија во изминатиов период пропушти шанса да отвори нови работни места преку привлекување странски инвестиции. ...
сите 154 | | | веќе видена

Како што доаѓа крајот на Европското првенство, така на секој меч има по некоја жртва. Силното темпо кое го диктира ова натпреварување, патувањата..тешко се ...
сите 89 | | | веќе видена

На оние што живеат во градот им било речено да не заминуваат, а аеродромот и железничките станици ќе бидат затворени за патниците кои го напуштаат градот. ...
сите 288 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пазарот на вештачка интелигенција во Кина ќе вреди 12 милијарди долари до 2023 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: