Бислимоски едногласно избран за претседател на Одборот на регулатори на Енергетската заедница

3 копии

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) Марко Бислимоски едногласно е избран за претседател на Одборот на регулатори на Енергетската ...
| | веќе видена | слични

Подготовката на нов закон за управување со отпад е во завршна фаза, но за да профункционира со сите подзаконски акти потребни се од 6 месеци до една година, ...
| | веќе видена | слични

Аргентинскиот претседател изјави дека нема да ги земе преостанатите 11 милијарди американски долари од тековната програма за заем на ММФ затоа што „пијанството ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Собраниската комисија за економски прашања на денешната седница ги разгледа Предлог финансискиот план на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги ...
| | веќе видена | слични

Останато

Адвокатот Јовица Страшевски, бранител на обвинетиот поранешен градоначалник на Гази Баба Тони Трајковски предуредува дека во случајот ТНТ ќе се случи уште едно ...
сите 320 | | | веќе видена

Три лица се полесно повредени во сообраќајка што утрово околу 8 часот се случи пред велешкото село Иванковци, наспроти гробиштата. Повредените со возило на ...
сите 161 | | | веќе видена

Проширувањето на Европската Унија кон западниот Балкан никогаш не било само економско, туку и геополитичко и безбедносно прашање, туки и споделување на ...
сите 275 | | | веќе видена

Целата работа околу начинот и условите на користење на службените возила на МВР се сведува на фактот што истите беа несоодветно и непрофесионално користени. ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бислимоски едногласно избран за претседател на Одборот на регулатори на Енергетската заедница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: