Бислимоски едногласно избран за претседател на Одборот на регулатори на Енергетската заедница

3 копии

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) Марко Бислимоски едногласно е избран за претседател на Одборот на регулатори на Енергетската ...
| | веќе видена | слични

Подготовката на нов закон за управување со отпад е во завршна фаза, но за да профункционира со сите подзаконски акти потребни се од 6 месеци до една година, ...
| | веќе видена | слични

Аргентинскиот претседател изјави дека нема да ги земе преостанатите 11 милијарди американски долари од тековната програма за заем на ММФ затоа што „пијанството ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Собраниската комисија за економски прашања на денешната седница ги разгледа Предлог финансискиот план на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американскиот претседател Џо Бајден веднаш се фати за работа и почна да ги поништува политиките на неговиот претходник Доналд Трамп, уште на првиот ден од ...
сите 145 | | | веќе видена

Ова како што го тера власта ова не е попис, туку попишување на државјаните на Македонија, луѓето кои што имаат македонско државјанство. И без разлика колку ...
сите 86 | | | веќе видена

Жители на селото Бибај во општина Урошевац во Косово организираа прослава во живо за време на вчерашната инаугурација на новиот претседател на Соединетите ...
сите 197 | | | веќе видена

Руската амбасада во Скопје известува дека во неколку наврати ја информирала македонската влада за можностите за испорaка на руската вакцина, но македонска ...
сите 251 | | | веќе видена

Српската премиерка Ана Брнабиќ објави дека до утрово во Србија биле вакцинирани 50.000 луѓе. „Утрово, околу осум ипол, ја надминавме бројката од 50.000 ...
сите 324 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бислимоски едногласно избран за претседател на Одборот на регулатори на Енергетската заедница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: