ММФ останува без клиенти?

Аргентинскиот претседател изјави дека нема да ги земе преостанатите 11 милијарди американски долари од тековната програма за заем на ММФ затоа што „пијанството ...
| | веќе видена | слични
10 копии
3 копии
3 копии
2 копии
3 копии
повеќе

Останато

За „Дерби“ од Виена, Ристе Влахов Македонија го одигра најлошиот меч на Европското првенство кога тоа најмалку беше потребно, со што само се потврди дека оваа ...
сите 444 | | | веќе видена

Иранската револуционерна гарда уапси лице кое минатата недела на интернет ја објави видео снимката од ракета што го погоди  украинскиот патнички авион во Иран, ...
сите 444 | | | веќе видена

Целата работа околу начинот и условите на користење на службените возила на МВР се сведува на фактот што истите беа несоодветно и непрофесионално користени. ...
сите 182 | | | веќе видена

Ракометната репрезентација на Чешка и се придружува на Австрија како патник во втората фаза на Европското првенство. Во последниот дуел, Чесите ја совладаа ...
сите 227 | | | веќе видена

Новогодишните и Божиќните празници се едни од најубавите бидејќи семејство се собира во домот каде што владее празнична атмосфера. Со полна трпеза, радост и ...
сите 85 | | | веќе видена

Српски медиуми објавија за големиот успех на македонскиот докуметарен филм „Медена земја“ откако вчера доби две номиинации за престижната награда Оскар во ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ММФ останува без клиенти?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: