Легендарниот голман на Арсенал: Срамна и фрустрирачка е играта во одбраната

Арсенал ја продолжи својата очајна форма овој викенд, кога заминаа со 2-2 од гостувањето кај Норвич. И покрај промената на тренерите, „Топџиите“ лошо стојат на ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Арсенал ја продолжија очајната форма и минатиот викенд кога на гостувањето кај Норвич ремизираа со 2:2. Легендарниот голман на „Топчиите“, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Очигледно сите апели и препораки за носење заштитни маски се залудни, зашто бројот на напишани казни за шетање без заштита расте од ден на ден, и тоа еднакво ...
сите 466 | | | веќе видена

Неспособноста на власта во справување со Ковид пандемијата предизвикува и ризик за децата во градинките и учениците кои посетуваат физички настава. Комисијата ...
сите 306 | | | веќе видена

Нови 640 случаи на заразени со коронавирусот 2 634 тестирања, 12 лица починати и 143 пациенти оздравени, е билансот од претходното деноноќие.Починатите 12 ...
сите 247 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Легендарниот голман на Арсенал: Срамна и фрустрирачка е играта во одбраната

Од:
До кого (е-маил):
Порака: