Хан: Големата стратегиска грешка на ЕУ за Скопје и Тирана треба брзо да се поправи


Одбивањето на францускиот претседател Емануел Макрон да бидат отворени пристапните преговори со Северна Македонија и Албанија е голема стратегиска грешка, ...
| | веќе видена | слични

Пендаровски ќе има обраќање на пленарната сесија на тема „Проширување на ЕУ – неисполнето ветување – што сега?“, а Димитров на сесијата посветена на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски и министерот за надворешни работи Никола Димитров, денеска во Берлин ќе учествуваат на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пендаровски, како што инфомираат од претседателскиот кабинет,  ќе има обраќање на конференцијата „Балкански дијалози“ на тема „Проширување на ЕУ – неисполнето ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ денес во телефонски разговор со германаската канцеларка Ангела Меркел се заблагодарил за континуираната поддршка на ...
| | веќе видена | слични

 На вчерашната пресконференција на НАТО Самитот во Лондон, францускиот лидер веројатно најпластично досега го објасни  ставот - вели ја прифаќа улогата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Методологијата која во јануари треба да биде усвоена од ЕУ треба да ги подобри трансформативните процеси за земјите членки и оние кои веќе преговараат со ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на државниот секретар на САД за Западен Балкан, Метју Палмер нагласи дека САД сакаат да видат целосна нормализација на односите Белград-Приштина, за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ испрати реакција на најавата на ВМРО-ДПМНЕ за собирање на потписи за нов законски предлог со кој ќе се бара поништување на законот за попис на ...
сите 382 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 25. јанаури 2021 (ИНПРЕС) – Средба со владини претставници или протест. Денеска истекуваат 5 дена кои угостителите и ги додадоа на владата да ги ...
сите 191 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Џо Бајден повторно воведе рестрикции за влез во САД за повеќето луѓе кои не се Американци, а доаѓаат од Велика Британија, Бразил, Ирска и ...
сите 248 | | | веќе видена

Коле Чашуле, во синоќешната емисија „ Седница со Коле Чашуле“ зборуваше за случајот „Монструм“.-Миленичката на шарената револуција, екс специјалната Фатиме ...
сите 165 | | | веќе видена

LOOSE – LOOSE политика, наместо WIN- WIN статистика!, вака професорката по уставно право и пратеник Гордана Силјановска Давкова го коментира најавениот попис и ...
сите 69 | | | веќе видена

Американските безбедносни служби во моментов испитуваат голем број закани упатени кон конгресмените пред најавеното продолжение на расправата во Сенатот за ...
сите 170 | | | веќе видена

Во очекување на потписот на указот на Законот за попис од претседателот на државата Стево Пендаровски, лидерите на владејачките партии пред јавноста ја ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хан: Големата стратегиска грешка на ЕУ за Скопје и Тирана треба брзо да се поправи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: