Бојан Маричиќ: На самитот на ЕПП Мицкоски доживеа дебакл и целосен меѓународен пораз на лажните и лицемерни политики


На самитот на Европската народна партија во Загреб се случи целосен меѓународен пораз на лажните и лицемерни политики на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ. Не само што се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Капитулира ли работата на македонско-бугарската мешовита Комисија?Отворените историски прашања, според последните информации од Софија, најверојатно ќе ја ...
| | веќе видена | слични

Се поголем е јазот меѓу македонските и бугарските историчари. Откако на претходната средба во Охрид не успеаја да се договорат за Гоце Делчев, новата средба во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Како конструктивни и многу исцрпни ги оценија дискусиите за учебниците по историја за седмо одделение во Македонија и шести клас во Бугарија, како и за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Нови детали излегуваат од средбата на македонско-бугарската мешовита комисија во Бугарија. Копјата не претстануваат да се кршат околу Гоце Делчев. Двата члена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Што му зборувала Ана Камчева на нивните средби, за својот, како што рече, „сакан и ценет сопруг“, за својата свекрва, за сестрата на Камчев... Тоа беа дел од ...
сите 643 | | | веќе видена

Тој беше единствениот за кој ЈО бараше притвор, но Судија на претходна постапка на лицето му  определил само мерки на претпазливост, информираат од ОЈО и ...
сите 176 | | | веќе видена

Ноември годинава е најтопол месец од 1951 година наваму, но и натпросечно влажен на ниво на државата. Како што информира УХМР, минатиот месец беа регистрирани ...
сите 266 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ останала должна 22 милиони денари на компанијата Полиестердеј за рекламен материјал за кампањата за избор на претседател, покажала контролата на ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бојан Маричиќ: На самитот на ЕПП Мицкоски доживеа дебакл и целосен меѓународен пораз на лажните и лицемерни политики

Од:
До кого (е-маил):
Порака: