Светски ден на детето

Денес е Светскиот ден на детето, имено на овој ден во 1959 година , Генералното собрание на ОН ја усвои Декларацијата за правата на детето, а во 1989 годнина ...
| | веќе видена | слични

„Со партиски министри и директори, не можат да се прават успешни образовни реформи во земјата“. Вака претставникот на Унијата на средношколци на РСМ Бленди ...
| | веќе видена | слични

„Не ми се доаѓа на училиште. Ме навредуваат, ме понижуваат. Се плашам да не ме нападнат. Не можам повеќе. Не ми се оди на училиште.”- вака Марко, средношколец, ...
| | веќе видена | слични

По повод 30 годишнината од усвојувањето на Конвенцијата за правата на децата на ОН, Владата на Република Северна Македонија во организација со Младински ...
| | веќе видена | слични

Почитувани министри,почитуван премиере. Најголема дилема со која се соочувам изминативе години е каде да ја градам мојата кариера. Дали да останам со моите ...
| | веќе видена | слични

По повод Светскиот ден на детето, Владата организираше средба под мотото „За децата, од децата“. На истата присуствуваа премиерот Зоран Заев, министрите, ...
| | веќе видена | слични

Почитувани Владини претставници, почитувани присутни. Поминале долги години од кога Вие сте ги напуштиле училишните клупи, па затоа, лично, но и од името на ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Во голема мерка вицепремиерот Бујар Османи беше во право кога изјави дека Венецијанската комисија не е супермаркет па од нејзиниот извештај за Законот за ...
сите 285 | | | веќе видена

Вицепремиерот Бујар Османи истакна дека препораките од Венецијанската комисија ќе се применат , со забелешка дека ќе се води сметка неговата имплементација да ...
сите 93 | | | веќе видена

Вработените во Министерството за здравство денеска се приклучија на акцијата – Администрацијата чисти со граѓанската организација „Не биди ѓубре“.Министерот за ...
сите 162 | | | веќе видена

Големата акција на МВР пред една недела , во која беа приведени 12 лица кои шверцувале оружје и дрога заврши со слобода на криминалните банди. Обвинителството ...
сите 69 | | | веќе видена

Смртниот биланс од ерупцијата на вулканот на новозеландскиот Бел остров се зголеми на 15 лица, откако полицијата соопшти дека уште една личност починала во ...
сите 146 | | | веќе видена

Според него реакцијата не се однесува на СДСМ, туку на фактот да не дозволат да се намали бројот на пратеници Албанци заради изборниот модел. – Вистина е дека ...
сите 141 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Светски ден на детето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: