Ангеловска:Преку национална стратегија ќе ги подобруваме условите за живот на младите во земјава


Преку континуирано вложување во здравството, образованието и социјалната грижа и мерки како дуалното образование, ќе се подобрува продуктивноста и ...
| | веќе видена | слични

На денешната седница на Комисијата за буџет и финансирање се обрати пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Магдалена Манаскова посочи дека откако СДСМ е на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев во неговото обраќање на трибината „Влогот во човечкиот капитал во здравството, е влог во здравјето на граѓаните“ на која учествуваше ...
| | веќе видена | слични

Владата во заминување и натаму не успева да ги реализира капиталните инвестиции кои ги испланира за оваа година. Според проекциите на буџетот за наредната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата, според проекциите на буџетот за наредната година кој е во собраниска расправа планира за капитални инвестиции да потроши 383 милиони евра или 15 ...
| | веќе видена | слични

Вложувањата во човечкиот капитал се она на кое што посебно се става акцент со новиот предлог буџет  за 2020 година, па во таа насока се и покачувањата на ...
| | веќе видена | слични

Кога го промовиравме Буџетот за 2020 година, рековме дека тој е посветен на инвестициите во човечкиот капитал и затоа во Буџетот за 2020, во здравство, ...
| | веќе видена | слични

На денешната седница на Комисијата за буџет и финансирање, пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Ванковер Манчев посочи дека додека СДСМ во опозиција ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Состојбата е целосно под контрола, во овој момент нема ниту една причина за некаков ризик или паника за коронавирус во нашата држава, изјави министерот за ...
сите 858 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев смета дека се работи за сериозен случај за изборни нерегуларности во однос на објавените сознанија во италијанскиот ...
сите 118 | | | веќе видена

Јавноста очекува жестоки натегања, дебата и расправии околу предлог законот за Јавно обвинителство. Дали партиите ќе успеат да го најдат вистинското решение за ...
сите 409 | | | веќе видена

Дознавме дека и мачето на обвинителката Лиле Стефанова добило државна грижа, односно службена кола платена од граѓаните за прошетка низ Македонија, ама ...
сите 289 | | | веќе видена

Датумот 26 јануари 2020 година ќе остане во сеќавање на многу љубители на кошарката, затоа што тоа е денот кога светот го загуби еден од најдобрите на сите ...
сите 192 | | | веќе видена

72-годишниот бразилски писател Пауло Коељо и прерано трагично загинатата кошаркарска и НБА легенда Коби Брајант пишувале заедничка книга за деца, проект за кој ...
сите 71 | | | веќе видена

Моментот кога Ѓорѓи Начевски во 59. минута му досуди чекори на Игор Карачиќ ќе влезе во антологијата на Европското првенство во ракомет. Беше потребна забавена ...
сите 210 | | | веќе видена

Јавноста, а особено родителите се кренаа на нозе откако беше обелоденето постоењето на групата „Јавна соба“ на апликацијата Телеграм. Во групата имало 7.400 ...
сите 137 | | | веќе видена

Реакциите за смртта на спортската легенда Коби Брајант и неговата 13 годишна ќерка Џана, не стивнуваат. Светот како да не сака да се помири со горчливата ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангеловска:Преку национална стратегија ќе ги подобруваме условите за живот на младите во земјава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: